Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

Misal, mühendis olmasaydım...

misalmuhendisolmasaydimMesela bende matematik kafası olmasaydı... Mühendis falan olmasaydım... 

  • Modacı olsaydım: Aslında yazarken kendi kendimi kınıyorum ama ne bileyim, genel bir geçerliliği var herhalde. Böyle eklem yerleri daha fazla oynuyor bu arkadaşların. Ya evet, itiraf edelim hep birlikte: eşcinsel oluyor bu arkadaşlar. Yalan mı? Doğru. İpince bir ruhum olurdu. Bir düşüneyim... Evet olurdu bence. Muhteşem Yüzyıl'ı izlerken sürekli giydikleri perdeden bozma kıyafetleri incelerdim. Arada KuzeyGüney'e çevirip kanalı Kıvanç'ın kaslarına bakar iç geçirir ondan sonra - mesleğim icabı - yine dönerdim Muhteşem Yüzyıl'a. Kumaşla, fermuarla, büstiyerle, penyeyle geçerdi bir ömür... 
  • Reklamcı olsaydım: Bak onu iyi yapardım işte. Bir masanın etrafına oturmuş, beyin fırtınası yapan, yaratıcı bir ekibin bir parçası. Vuuv... Çok zevkli gerçekten. De şöyle bir sıkıntı var ki, yaratıcılık damarlarından birisi o sıralarda tıkalı oldu mu ekmek yok. Yandı bitti kül oldu. Yaratıcı mıyım? Aslında evet... Kendi kendime "lan ben şunu şöyle yapsam şöyle şöyle olup çok daha orijinal olur" dediğim çok olmuştur da, ne bileyim, ekmek parası işin içine girince yusuf yusuflayınca daha mı yaratıcı olur insan daha da mı tıkanır beyni bilemeyeceğim artık.
  • Tekel bayi olsaydım: Anam! Yüzüme bir gülümseme yayıldı. Batar o dükkan... 
  • Filozof olsaydım: Eskiden, eski derken ta Antik Yunan'da, sağlam para getiren işmiş bu filozoflıuk. Millet çocuğunu Kuran kursuna yazdırır gibi filozfa yazdırırmış, bir de üstüne zebil gibi para verirmiş. Çok süpersonik felsefelerim var benim de günümüzde pek para getirmez, sanmam.
  • Ressam olsaydım: Aç kaldığımın garantisidir. Arkadaş bir insanın resme kabiliyeti yoksa ancak benim kadar olmaz. 
  • Basketbolcu olsaydım: Ressamdan pek de farklı olacağını sanmıyorum. 1 metre ötedeki çöp kutusunu hedefleyerek attığım buruşuk kağıdı çöpün 1,5 metre sağına isabet ettirebilmiş bir ademevladıyım ben. Ressam olsam daha çok doyururum karnımı yemin ediyorum. 
  • Gazinocu olsaydım: Gazinocu derken böyle mafya babası ayarında bir şey ama. 18 tane izbandut gibi herifle gezerdim mütemayen. 360 derece etrafıma çepeçevre sardırırdım. 360/18= her bir adam 20 derecemi korurdu, fena mı olur? 60 yaşıma gelene kadar hayatın tadını çıkarır, Julio Iglesias gibi 3000 kadınla düşer kalkardım, 60 yaşımdan sonra da dizilerdeki babacan gazinocuyu oynardım. Lan o kadar günaha girdik, 3000 taneden 2 tanesini kurtarsak bu hayattan kardır!

Devam eder bu bence... Zevkliymiş. Ehe... 

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com