Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

Televizyon

televizyonTelevizyonu açmıyorum Günlük. Çok rahat ettim, tavsiye ederim sana da. Televizyonlardaki konvansiyonel yayınlarda zaten dişe dokunur hiçbir şey olmadığı gibi haber de izlemiyorum artık. Gündemden uzak kalmıyorum bir şekilde de nasıl oluyor ben de anlamıyorum. Sonuçta gün içinde internet üzerinden gazete ve Ekşi Sözlük'e sıkça uğruyorum. İçindeki detayları bilmesem bile başlıklar yeterince fikir veriyor.

"Halk bunu istiyor" deyip saçmasapan şeyleri verme adeti başladığından beri halkla gerçekten aynı şeyleri istemediğimi anladım. Halk bunu istiyor olur mu yahu? Sen basiti veriyorsun, halk da basitçe izliyor verdiğini. İnsan doğasında kolaya kaçma her zaman vardır. Sen gün geçtikçe verileni basitleştirirsen halk da buna itibar eder. Prime Time'da belgesel yayınlayan bir kanalla Recep İvedik'i yayınlayan kanal arasında nasıl bir rekabet yaratabilirsin ki? Yayınlatma o Recep İvedik'i. Fakat devlet stratejimiz Recep İvedik gibi insanlar yaratmak olduğu için bilakis destekleniyor bu durum. 

Televizyonu çok uzun zaman önce kapattım. Dijital yayını iptal ettirmiştim, kötü analog yayınla izliyorduk, artık onu da izlemiyoruz. Haber izlemeyerek de inan hiçbir şey kaçırmıyorum Günlük. 90'lardan farklı mıyız? Her gün şehit, her gün ölüm, her gün göz yaşı... Taciz, hırsızlık, cinayet... Her şey dünün aynısı. Bu haber olmamalı. Daha doğrusu haber bu olmamalı. Hiç mi güzel bir şey olmuyor bu ülkede/dünyada? Bir adamın karısını kesmesi haberse bir çocuğun bir kediyi ağaçtan kurtarması da haber olmalı. Ama bak bakalım rasgele bir haber bültenine hangisi var gündemde? 

Dünyanın en büyük manipülasyon aracına alet olma Günlük. İnterneti kullan, istediğini izle, istediğini oku. Vücuduna zehir sokma. 

Mut... 

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com