Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

Süper Kulüp

superkulupGünlükçüğüm, çok uzun zamandır magazin izlemiyordum, Fox'taki Süper Kulüp'ü izledim, beynim pelte gibi yumuşadı. Ooooh mis gibi oldu vallahi. 

Yaz vakti magazin programları alemin kralı oluyormuş, bunu farkettim. Yaklaşık 2 saattir izliyorum, gördüklerim, popo, meme, bikini, deniz, sahilde öpüşen ünlüler, İbrahim Tatlıses'in oğlunun yaptığı jet ski keyfi, Deniz Seki'nin selülitleri, Nebahat Çehre'nin yaşına rağmen taş gibi kalabilmiş vücudu, aptal sarışın, bol dekolteli bir ablanın yaptığı muhteşem İngilizce konuşma falan fistan. Oğlum Günlük... Yemin ediyorum beynim eridi eridi. Böyle bir şey olamaz. Dert, tasa, hiçbir şey kalmadı. Memlekette fakirlik varmış, insanlar sellere kapılıp ölüyorlarmış, Suriye'yle savaşın eşiğine gelmişiz, pihuuu... Yemişim Suriye'yi... 

Bu ünlü milleti kadar olmasa da bizim de sosyetik bir hayatımız var Günlükçüğüm. Akdeniz'in Ege'nin biğçlerinden biz de eksik kalmıyoruz, övünmek gibi olmasın... Hah! Ama arkadaş biz yılda iki hafta tatili zor bulurken bunlar okulu tatile girmiş ilkokul öğretmeni gibi sürekli deniz kenarındalar yahu. Benim 1 yılda kazanacağımı bu arkadaşlar 2 haftada kazanıyorlar. Lan oğlum ben kendimi geçtim, memleketin yarısının 1 yılda kazandığını 1 ayda kazanan insan var lan. Hem de niye? Poposu bikinisinin içine cuk girebiliyor diye. 

Biraz önce lise arkadaşımın Billur Kalkavan'ın sevgilisi olduğunu öğrendim. Bekliyordum ben zaten o elemanın magazin programlarına çıkacağını. Bekliyordum açıkçası, çok şaşırmadım. Vay arkadaş nereden nereye yaa... 

Hatırlar mısın şekerim, 90'lı yıllarda Televole ortalığı kasıp geçirirken, Laila'lar, Reina'lar yeni açılmışken "bir gün sosyal patlama olacak, işte o zaman bu adaletsiz gelir dağılımı bitecek" diye millet maval okuyordu. N'oldu hacı? Devrim gerçekleşti de ben mi duymadım? 

2000 yılında üniversiteye hazırlanırken dersanedeki kimya hocamız şöyle demişti: "Çocuklar bu sene televizyon izlemeyin. Bir sene sonra televizyonu açtığınızda İbrahim Tatlıses ve Sibel Can yine televizyonda olacaklar" demişti. Sene olmuş 2012, bugün izlediğim magazin programında da konular Sibel Can'ın oğlu Engincan ile İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo'ydu. Kendi devirleri bitse bile bebeleri nesillerini devam ettiriyorlar yani. 

Milleti uyutmanın mis gibi yolu bu magazinler vallahi. Lan uyumayıp n'apacaksın? Dere yatağına yapılan, devlet eliyle yapılan bir evde boğulup giden 11 vatandaşa mı ağlayacaksın, kızıp, iktidara mı söveceksin, eylem yapıp kafana "demir" cop mu yiyeceksin, yoksa Nez'in bikinisiyle nasıl güzel gözüktüğünü kafamıza işleyen bir sesle Bodrum sahillerinde güneşlenmesini mi izleyeceksin?

Beynim yumuşadı vallahi... Tüm sinir stres gitti. Bu haftayı da gazete haberlerine takılmadan geçirirsem tatil beni bekler Günlükçüğüm.

Öperim...

Mut... 

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com