Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

Bengü Ve Yalaka Nokia

Günlükçüğüm bilirsin, Bengü Hanımkızımızı severim. Gerek şarkıları olsun, gerek sesinin billurluğu olsun, gerek... Eeee... Severim işte. Şöyle bir düşüneyim, hmmm, hususi internetten indirdiğim başka bir Türkçe pop şarkıcısı yok sanırım Bengü dışında. Düşün Günlükçüğüm, hususi ben bu ablanın albümlerini indirdim oluk oluk. O derece sanatına hayranım! Hatta, Bengü Hanımkızımızın Bilkent'te bir konserine de gitmişliğimiz vardır. Hey gidi... Genciz tabi o zamanlar... 

Spor yaparken, efendime söyleyeyim, koşuda yürüyüşte falan dinlediğinde anlam veremediğin bir gazla, istekle, azimle doluyorsun şekerim. Daha sonradan farkettim ki olay tamamen Serdar Ortaç'ta bitiyormuş. Aynı Hulk Effect'i spor yaparken Serdar Ortaç dinleyince de yaşıyormuş insan. (Bu arada klavyede Serdar yazmak ne kadar keyifliymiş öyle!)

Her neyse... Konumuza dönelim. 

Telefonumda zebille, on yüz bin milyon baloncuk kadar Bengü şarkısı var. Evet! Var! Bakma lan bana öyle... Bunu da burada itiraf ettim, deli bir rahatlık yaşıyorum vallahi. Seviyorum abi n'apiyim?! İçimde gizliden gizliye bir Serdarortaçsever var sanırım. Serdar Bey'in şarkıları da Bengü Hanımablamızın sesi ile herc-ü merç edince bambaşka bir alem çıkıyor ortalığa. Hatta "Korkma kalbim" şakısında Serdar Ortaç'ın girdiği yerde bir keman alt yapısı koymuşlar. Oooo mamma miaa! (Kendine gel Mut!)

Dün sabah, saat 6, bir yerlerden Bengü'nün sesi geliyor. Rüya mı? Belki... Yok lan ne rüyası, telefon bildiğin kendi kendine "Korkumdan ağladım"ı çalıyor. Yılların alarmı olan "dirili liii dirili liii" sesi yerine Bengü çalıyor sabahın 6'sında. "Vay bee" dedim... "Yıllardır dirili lii'ye talim etmişiz, meğer hayat buradaymış" diye de ekledim kendi kendime. 

Yalnız mevzu şu: Bu telefon bu melodi değiştirme olayını kendi kendine nasıl yaptı?!

Bugün sabah... Saat 6... Bir yerlerden Bengü'nün sesi geliyor. Rüya mı? Hadi len! Bildiğin Bengü bu, hem de bu sefer kendisinin en sevdiğim şarkısı olan "Sensiz kaldım" çalıyor. "Bu nasıl bir uyandırılma Allah'ım?!" diye sordum Allah'a. "Sen beni yıllarca dirili lii'yle sınadın mı?" diye de soruma soru kattım...  

Daha da fantastik bir soru oluştu artık: Bu telefon benim sevdiğim şarkıyı nasıl kendi kendine buldu da beni sabah bu şarkıyla uyandırma lütfunu gösterdi? Lütuf mu?! Hadi canım ne lütfu! Bildiğin yalakalık. YA LA KA LIK! Hissetti suyunun ısındığını. Bir IPhone, bir Samsung Galaxy olmadığının o da farkında. Symbian işletim sistemi ile nereye kadar Günlük? Uygulama indiremiyorsun, interneti kullanmak dokunmatiklere kıyasla çok zor ve sürekli hata veriyor. Geçen hafta da camı içten kırıldı zaten! Evet, bildiğin yalakalık bu! Kendisini değiştirmeyeyim diye şimdilik sevdiğim şarkılarla uyandırıyor beni. Biraz daha zaman geçsin öperek uyandırmasından korkuyorum. Ne bileyim, masaj falan da yapsa aslında hiç fena olmaz. 

Bana yalakalık yapan bir telefonum var Günlük... Egom tavan yaptı!

Mut...

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com