Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

There seems to be an error with the player !

Ev Stüdyosu

evstudyosuHayalimi gerçekleştirmeye başladım. Yeni evimin (daha doğrusu çocukluğumun geçtiği evin) bir odasını (eskiden benim olan odayı) stüdyo yapıyorum. İşe tüm zemini keçe kaplı bir halıfleks kaplamakla başladım. Pencerede çift katlı bir stor sistemi var. Açıkçası bunun dışında da şu anda odada ses yalıtımı namına bir şey yok. Yalıtım yapan uzman bir firma ile görüştüm, yalıtımın en verimlisinin duvar içine yapılanı olduğunu söylediler. Ben de dışarıdan yalıtım yapmadan önce odayı biraz döşemeye karar verdim. 

Enstrüman olarak ud, kanun, gitar ve akordeon var. Yalıtımı yaptırabilirsem kahon da almayı düşünüyorum. Udum eskidi, yeni bir ud alacağım. Kanunumu da bakıma sokacağım. 

Aldığım cihazlar ve fiyatları şu şekilde: 

- 1 çift M-Audio AV 40 referans monitörü - 295 TL

- 1 adet Roland Tri-Capture ses kartı - 320 TL

- 1 adet Samson SR 850 kulaklık & Samson C01 condenser mikrofon - 235 TL

- 1 adet M-Audio Keystation 61 ES midi klavye - 175 TL

- 1 adet Samson mikrofon standı - 40 TL

- 1 adet Samson pop filter - 55 TL

- Kablolar - 80 TL

- Toplam - 1200 TL

Henüz bir masa alamadım, sistem tamamen yere serilmiş durumda. O nedenle fotoğraf çekip yayınlayamıyorum. 1 çift ekran alacağım. MacBookAir kullanıyorum. Logic Pro 9 indirdim fakat 50 gb yer istediği için kuramadım. Şimdilik Mac'in kendi içindeki yazılım olan Garage Band'i kullanıyorum. Kayıt yapmaya başladım bile. Kayıtlarım olgunlaştıkça siteden yayınlamaya başlayacağım. 

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com