Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

Beynim Aktı Benim

beynimaktibenimBeynim aktı benim bugün. Sağ kulaktan usul usul, pek nazenin damladı da gitti. Anlam veremedim. Merak ettim, nasıl oldu da oldu bazen böyle bir şey? Aslında çok saçma değil mi? Yani bence saçma çok. Yani ne güzel yerinde, hem de yerli yerinde duruyorken nedendi bu ergime... Nerde bıraktım beynimi bilmem... Ah neredee, vah neredee?! 

Şıp...

Bak... Bi' damla daha... 

Beynin erime sıcaklığı kaç Fahrenheit ki? Fahrenheit ne la? Ne abuk... Adeta bir dizi kahramanı. Adını Fahrenheit koydum!

Yeni bir beyin daha oluşur mu ki acaba? Bence oluşur... Yepisyeni, taptaze, adeta şubatta yetişen bir pırasa gibi. Mmmm lezzetli mi lezzetli. Aksın gitsin öbürküsü, hiç umrumda değil. Ben taze pırasa kıvamlı yeni beynimle çok ama çok mutlu olacağıma inanıyorum. 

Taze beynimin akan sıvının yerinde kısmen oluştuğunu hisseder gibi gibiyim. Uuuu... İçten içten gıdıklandım. Aman gitti ya eskisi, gitti ya 28 yıllık beyin, pek bahtiyarım inan ki. Cillop gibi oldum yeminle'n. Pür-i pak adeta. Sanki... 

Mamafih Megan Fox'un dizleri de neydi öyle?! Iyy... Yivrenç dizli kadın... Onun da dizleri aksa gitse ya. Yımırta gibi yeni diz olsun onda da. Olsun övet! Yazık kııız... Gariban bi' Megan. İçim acıdı tillahi. 

Ben seviyorum sıvı beyinli olmayı aslında. Ne 28 yıllığı, bu beyin 2 yıl önce oluştu bende. 2 yıl önce bir kere daha olmuştu bu beyin erimesi. O zaman da iyiydi. 2 miydi? Yok, biraz 3 yıl önceydi. Bir miktar da 2. Birçok kez eride de yeni yeni pırasalar oluştu kafamda. Kimisi prokoli edasında salına salına raksettiler omurilik soğanımla.... Prokoli ne la?! Prüksel prokolisi? Lahana? Hahaaahyt! Adeta bir sebze salatası veyahut bir tür kış türlüsü. Geçen sefer sıvı beyinli olduğumda... E.. Evet, 2 yıl önceydi, o zamanki yeni beyin yanlış oluştu ben biliyorum onu. O 2 yıl beni öyle idare etti ama bak akıyor şimdi o sağ kulaktan. Gidiyor 2 yıllık beyin... Tutmayacak mısın? Tutmayacaksın... Yeni oluşacak pırasadan çok ümitliyim. Oh... Soğangiller familyasından o da ne kaynaşırlar omurilik soğanıyla... 

Mehhehe... 

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com