Özcan Mutlu Özünlü

Uuu beybi...

40 Milyon Rerörerö

40milyonreroreroAralık ayının geyiği başladı Günlük: Zilli Piyango'nun verdiği bilmem kaç milyonluk ödül size çıksa n'aparsınız? Bu senenin ödülü 40 milyon liraymış. Radyoda soruyorlardı 40 milyon size çıksa n'aparsınız diye. En güzeli, bizim halkımızın verdiği fantastik derecedeki yaratıcılıktan uzak cevaplar: 

- 40 Milyon size çıksa n'aparsınız?

+ Ev alırım

Lan! Gerizekalı! 40 milyonla bırak evi gider Bayburt'u komple satın alır adını da Röpdidibidi diye değiştirirsin... Bu kadar mı hayal gücü dar bir milletiz?! 

- 40 milyon size çıksa n'aparsınız? 

+ Dünyayı dolaşırım... 

Bre şuursuz! Dünyanın altını üstüne getirmeye kalksan 250.000 lira, yerinden oynatmaya kalkışsan 500.000 lira eder. E sonrası? Yaptın 80 günde devri alemini, bitti, geldin sonra Ankara'ya... Cepte hala var 39 milyon 500 bin lira... Bir daha mı dolaşırsın dünyayı? Tamam bir daha dolaş, 39 milyon... üzerine de 5 milyonluk bir ev al. 34 milyon... Eee? N'apcan Günlük o kadar parayı? 

Hacı en temizi nedir biliyor musun?... Çıkacaksın The Marmara otelinin teras katına, 1-2 milyon liralık çuvalı Taksim Meydanı'na boşaltacaksın... Ahoy! Türkiye unutamayacağı bir gün yaşar yemin ediyorum. En az 2 nesil boyunca konuşulursun. Önce bi' rahatla, bi' gevşe... Aşağıdaki kalabalığı izle, o sırada kahveni yudumla. Taksim'in Taksim'likten çıkışı huzur versin sana. Hah, ondan sonra dolaş dünyanı işte. Yine de bitmez o para bebeğim. Uçak satın alır kendim kullanırım, ne bileyim. Dünyanın en değerli tablosunu alır, bildiğin gaz yağıyla yakarım. 40 milyondan daha fazla değildir herhalde bir tablo... 40 milyondan fazlaysa da bütçeme uygun bir şey alırım, dert mi?! Bütçeme uygun nedir be?! Bütçeye bak... 40 milyon lira. Ehehhee... 

Bir de "fakirlere dağıtırım"cılar vardır. "Ha bana havadan para geliyor zaten, suç bastırmak, parayı helalleştirmek için de bir parçasıyla sevaba (?) gireyim bari"cilerdir bunlar. Günlük, bebeğim, sen o paranın hepsini gidip fakirlere dağıtırsan gel seni en münasip yerinden öperim. Ama sus payı niyetine veriyorsan, verme be gülüm... 

Bu kadar attık tuttuk da, 40 milyon bize çıkarsa gidip Bayburt'u kompil, Allah ne verdiyse satın alır mıyım? Ummm... Gider ev alırım Ankara'dan yine efendi efendi. Ama bak Ankara, dikkatini çekerim. Gidip de Ibiza Adası'ndan falan değil. Bildiğin İç Anadolu'dan!

Bayburt deyince, şimdi, birden.. Ne bileyim... Hani Giresun, Ordu falan olsa, deniz kenarı da.... Hay Allah... 

Mut...

Özünlü@2017 - info@ozcanmutluozunlu.com